Opublikowany przez: Iwona Norberczuk 2014-08-14 11:42:00
Podstawowe zasady pielęgnacji cery w każdym wieku to oczyszczanie i nawilżanie. Do tych dwóch reguł powinnyśmy się stosować każdego dnia, by nasza skóra zachowała naturalny blask i piękny wygląd. Gdy wybieramy krem na dzień, warto się skupić głównie na tym, by delikatnie nawilżał, szybko się wchłaniał i dobrze zachowywał się jako baza pod makijaż. Natomiast inaczej sprawa wygląda, kiedy wybieramy krem na noc. Powinnyśmy go dobrać tak, aby był odpowiedni dla naszego typu skóry i pomagał nam uporać się z niedoskonałościami. Jego konsystencja może być bardziej tłusta, a krem bardziej treściwy i bogaty. Składniki aktywne zawarte w emulsji na noc mają szansę dłużej i intensywniej działać na naszą skórę. Powinnyśmy więc zadbać o odpowiedni dobór tego kosmetyku – sprawdź, czy robisz to dobrze.
Wybór kremów: 20 +
Krem na noc z mocznikiem 5%, Isana Med, Rossmann, 50 ml (cena ok. 8zł)
Mit: Mogę stosować ten sam krem na dzień i na noc.
Luksus stosowania jednego kremu w wieczornej i porannej pielęgnacji mają tylko osoby młode, nie posiadające problemów skórnych. Dojrzała cera potrzebuje więcej składników aktywnych, które nie posiadają kremy na dzień. Stosując się do tej zasady mogłybyśmy również niechcący zrobić swojej skórze krzywdę, na przykład nieodpowiednio nakładając w ciągu dnia krem z kwasami przeznaczony na noc – w połączeniu z promieniowaniem słonecznym, mógłby podrażnić naszą skórę.
Fakt: Lepiej zrezygnować z kremu swojej mamy.
Cera w każdym wieku potrzebuje innych składników odżywczych, dlatego nakładanie kremu z substancjami aktywnymi nie dedykowanymi dla swojego wieku będzie błędem. Cery 20+ i 30+ potrzebują takich składników jak witamina C, która ma działanie rozjaśniające, kwasy, które skutecznie złuszczają naskórek czy wyciągi roślinne. W przeciwdziałaniu zmarszczkom dla cery 40+ warto zainwestować w kosmetyki, które zawierają retinol, ceramidy lub koenzym Q10. Przeciwstarzeniowo w wieku 50+ szukajmy w składzie kwasów glikolowego i foliowego czy też izoflawonów sojowych.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Stokrotka 2014.10.27 18:02
Bardzo ciekawy artykuł, wart poczytania!
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.